Decak star 15 meseci, nakon pregleda urina nadjeno je da pod kristale ima malo krupnog ca-oxalata, malo soli amorfnih urata i dosta sluzi, da napomenem da je sa 2, 5 meseca imao eserihiju koli koja se nakon dvomesecnog lecenja izgubila i vise se nije vracala. Molim vas za misljenje, od cega se dobija pesak ili kamenje. Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Mislim da ovakav nalaz ne treba da vas brine, ali su neophodne redovne kontrole kod izabranog pedijatra, pa ako zatreba i kod pedijatrijskog nefrologa na klinici (niš, beograd itd) . Ovo tim pre što je moguća ipojava neke anomalije, što najverovatnije nije slučaj, barem kakko se iz pisma viidi.