Moja majka(46god) je pre 15-tak dana pocela da se umara ,a poslednjih meseci imala metalni osecaj u ustima ,trnjenje nogu kao i cesta nocna mokrenja.Nakon uradjenih laboratorijskih analiza (Ureja-30.3;Kreatinin-349;Holesterol-7.99;trigliceridi-2.55;lipidi-11.0) kao i ultrazvucnog nalaza(Bubrezi obostrano pokazuju smanjen dijametar(longitudinalni dijametri 85mm)redukovanog parehima (arbonat,novasc,monopril a od ranije presol zbog menopauze.Takodje ima i povisen krvni pritisak 160/100. Mene interesuje Vase misljenje o progresiji bolesti ,lecenju ,i metodi dinamske sintigrafije. Takodje me interesuje da li postoji mogucnost pregleda kod Vas? Sa postovanjem S. Leskovac, unapred hvala!

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Vasa majka verovatno duzi niz godina boluje od povisenog krvnog pritiska koji ostecuje i bubrege i moze dati bubreznu slabost(porast ureje i kreatinina u krvi). Dinamska scintigrafija u ovom slucaju,ako se radi o hronicnoj slabosti bubrega,ne moze znacajno,skoro uopste,pomoci u dijagnozi bubrezne bolesti. Predlozio bih da Vasa majka uzme uput i dodje na pregled u Klinicki centar Nis,Nefrologija,ponedeljkom od 08-11h,kada ce biti kompletno sagledana.Pozovite se na ovaj odgovor.