Zdravo, imam 17 god. i bavim se atletikom, imam oko 188 cm i oko 80 kg, nemam visak kilograma ili neku drugu neobicnost (osim bronhitisa koji nije sad bitan valjda), do svoje 5 godine sam imao teske zdravstvene probleme (gusenja, duge periode u bolnici sve zbog bronhitisa) prestao sam sa terapijama kada su doktori uvideli da bi lekovi mogli da mi ostete bubrege. Sve je bilo uredu do danas kada sam uzeo rezultate mokrace (hemijske), evo rezultata: BLD - neg BIL + o.5 mg/dl URO +- norm. KET + 10 mg/dl PRO ++ 100 mg/dl NIT - neg GLU - neg p.H. 6.5 S.G. 1.025 Stvarno ne znam zasto imam toliko proteina. Ne koristim nikakve suplemente niti bilo koji drugi neprirodan nacin ishrane. Nadam se brzom odgovoru, hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Nalaz proteina u mokraci uvek zahteva kompletnije ispitivanje.Medjutim,u Vasem slucaju,kada se radi o mladoj,verovatno i zdravoj osobi koja se bavi i sportom,mislim da nije u pitanju nista ozbiljnije. Ipak,morate da uradite 2-3 puta opsti pregled urina,ali u ustanovama koje su visokospecijalizovane za to(nefroloske ustanove).U tim ustanovama ce se odrediti postojanje proteinurije,kolika je ona tacno i koliko iznosi u 24-casovnom urinu,kao i tip proteinurije(ako je ima).Ukoliko postoji proteinurija,neophodna su detaljnija nefroloska ispitivanja kod nadleznog nefrologa.