Nakon ogromnih bolova pri mokrenju, poslednja kap strahovit bol, sveže krvarenje, analiza urina, je pokazala pesak. Na uz oba bubrega su puna peska i sitnog kamenja. Sedama dana sam primala garamicin 120x2 injekcije i sada ciprocinal 500x2 pet dana. Kako da se oslobodim peska i kamenja u bubrezima, i šta još treba da uradim. Zahvaljujem na vašem odgovoru

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      U vašem slučaju vi ste imali ozbiljnu infekkciju mokraćnih puteva, koja mislim da je dobro lečena, a teško je reći čime je izzazvana, možda i postojanjem"peska i kamenčića" u burezima-. Nakon završenog lečenja aktivne i akutne infekcije da se javite nefrologu koji će napraviti adekvatnu dijagnostiku (ivp i dr) , videti tačno o čemu se radi predložiti dalje mere konrole i lečenja, kaoi metoda za "izbacivanje kamenčića", što je na osnovu ovoga što ste naveli u pismu teško tačno šta preporučiti.