puno pozdrava da vama,pisem vam od skopje i imam jako veliki problem.Imam 31 godinu i pre dve godine za prvi put u zivotu pojavuje se hidronefroza 3 stepen.Prvo doktori su misleli da se radi o calcificat i napravila sam operaciju gde je ustanovano da uopste se ne radi o calcificaciju nego da se radi o stenoza uretera na levom bubregu.Pa u medjuvremenu su mi stavili double J sonda.Kad su je otstranili sondu bubreg opet sa hidronefrozi ,tako da iskreno vam kazem da skoro dve godine mene menjaju te sonde i vise nemogu da trpim te bolove a stanje je isto.Cak i nemogu se osuditi da ostanem u drugom stanju ,zbog te problema.Evo sad sam bez sonde skoro mesec dana ali opet osecam vrtoglavice i sto mi je jedini razlog nateralo da vam pisem je sto ovih zadnji dana pocinje i da mi krv curi niz nosa i pocinje da boli bubre.A posto sam ja stomatolog razumete me da sve bih uradila da se to zavrsi onako kako treba.Milom vas recite mi sta da radim,koje je najdobro resenje za da sredim hidr! onefrozu.Anisam vam rekla da sve rezultate ispitivanja laboratoruje i sve ostalo ...sve je u normali jedino sto levi bubreg nije funkicionirao a moram da naglasim da parenhim bubrega je jos ok.Hvala vam puno i cekam vas odgovor i vase mislenje.Veliki pozdrav do vama iz Makedonije

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Hidronefroza levog bubrega uzrokovana stenozom uretera,koja za sada nije ostetila funkciju levog bubrega,kako se iz pisma vidi,zahteva energicnu i brzu reakciju urologa.Mislim da resenje cestim zamenama double J sonde nije dobro,posto postoji veliki rizik za nastanak infekcija i drugih komplikacija ovog nacina lecenja.Moram reci da je ovo cest uroloski problem i smatram da oni hirurskim putem(uroloskom intervencijom)moraju trajno da rese tu stenozu levog uretera,a nacin sigurno postoji,koga urolozi dobro poznaju.