Statička scintigrafija bubrega 99Tc DMS je urađena 2 sata nakon aplikacije obeleženog DMS.U PA,LPO,RPO projekcijama se prikazuju oba bubrega uobičajenog položaja i oblika.Levi bubreg vrlo diskretno veći od desnog.Oba bubrega pravilnih jasnih kontura i ravnomerne distribucije RF.Relativna distribucija funkcije:desni bubreg 48% 7,5cmx3cm, levi bubreg 52% 8,5cmx4cm. Devojčica ima 11 godina i da li je ova različita veličina bubrega nešto što treba ići na neka dalja ispitivanja? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Prema opisanom nalazu staticke scintigrafije bubrega,nalaz je normalan i nisu potrebna dodatna ispitivanja.Razlika u učešću bubrega u ukupnoj funkciji(52% : 48%) je normalna. Medjutim,posto se radi o detetu,neophodno je uraditi i druge analize(pregled mokrace,krvi,eho bubrega itd) i povremeno konsultovati nefrologa.U sustini,ako je sve drugo u redu,samo ovaj nalaz,koji ste opisali-razlicit,ne treba puno brinuti.