Imam 19 godina i zadnjih godinu ipo dana sam osecala bolove ispod levog bubrega. Isla sam na razne pretrage cim sam osetila nesto ali su svi rezultati dolazili normalni i nista se nije nalazilo. Pre sedmicu dana sam imala ultrazvuk ponovo i pronasi su mi da imam tumor levog bubrega koji nosi naziv "angiomyolipoma". Rekli su mi da hoce da mi to vide na skeneru (cat scan) i onda da odluce sta treba dalje. Detalje mi nisu rekli koliko je to opasno i kako sam ja to uopste dobila. Mnogo bi mi znacilo da dobijem savet i misljenje nekog drugog strucnjaka o ovom tumoru i sta bi bilo najbolje da se uradi jer me je jako puno strah. Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ako se radi o "angiomiolipomu", što je savim moguće pošto nemate i niste imali nikakve poremećaje tokom prethodnoh ispitivanja, onda se to radi o benignom, dobroćudnom tumoru, koji nije opasan, čak i ako se na osnovu ostlih metoda utvrdi da je ta bolest. Kada se eventualno to i utvrdi, preložiće se dalje mere lečenja, a uzrok nastanka nije poznat, kao ni kod ećine svih tumora. Mislimda nema razloga za zabrinutost.