Molim vas da mi protumačite nalaz mokraće, leukociti retki. Epitelne ćelije 1-2 pločaste, kristali- retki kr. Caco3. Molim vas da mi kažete šta pojava kristala u mokraći znači, unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Nalaz mokraće koji ste opisali je normala, sem ššto ima malo peska, sto ne predstavlja apsolutno nikakav problem, niti zahteva terapiju. Pojava kristala ca oksalata u mokraći je dosta čest nalaz i posledica je izlučivanja ovih kristala nakon unošenja hrane bogate oksalatima (zelena salata npr) . Ukoliko se to često pojavljuje kod istog pacijenta, ukoliko se održava, potrebno je uraditi i eho bubrega.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38040

    • Na pregledu urina je sledece: sve je normalno osim leukociti —redki; epitelne celje -dosta