Vaše mišljenje desni bubreg susp. Pijelon duplex lijevi bubreg lobuliran?? Ne jasne granica piejlon kortex

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Iz pisma se ne vidi kojom metodom je utvrdjeno, ali ako jeste utvrdjeno, radi se o anomalijama, koje zahtevaju detaljnija ispitivanja (ivp, dinamska scintigrafia, ct bubrega) , pa se tek onda može reći koliko su te anomalije opasne po fukciju bubrega i koliko mog davati komplikacije (infekcije, kamen, bubrežnu slabostitd)