Rtg pregledom urotrakta konstatovana mi je medularna nefrokalcinoza. Molim vas recite mi nesto vise o ovome jer mi tek sledi pregled kod nefrologa, inace imam hipotireoidis i koristim terapiju. Zabrinuta sam jer o ovome ne znam nista. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 14. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Nefrokalcinoza je pojava krečnih senki u samom parenhimu bubrega, a posledica je brojnih poremećaja, pre svega upala, poremećaja tuubulskih funkcija itd. Ukoliko su ostale laboratorijske anlize normalne, taj nalaz ne bi trebalo da vas brine, ne zahteva nikakvu terapiju, ali zateva redovne nefrološke kontrole, 3-4 puta godišnje, pre svega kontrolu funkkcije bubrega.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #37728

    • Beba rođena zdrava, na porodjaju dobila ocenu 9 i 10. Sad sa 5 meseci kada smo bili za kukove dr je ustanovio da beba nema jedan bubreg. Kako je to moguce uopste? I dali će mu prestavljati problem ubuduce? Hvala unapred.

    • Dal se moze živjeti sa medularnom nefrokalcinozom a da se ne dodje do dijalize il' transplantacije bubrega?
      Hvala