Postovanje,molila bih Vas da mi odgovorite sta moze biti uzrok stalnog bola u predelu bubrega.Imam 34 god.analiza urina i krvi je uredu/sediment je 40 ali imam par zuba za popravku../ a zadnjih mesec dana sa desne strane u pedelu bubrega osecam tup bol.Da li da idem na ultra zvuk abdomena ili rengen bubrega?

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Bol u slabinskim predelima moze poticati i od strane bubrega.Medjutim,ako su laboratorijske analize u normalnim granicama(pregled mokrace,ureje,kreatinina,SE i dr.) najverovatnije bolovi ne poticu zbog bubreznih bolesti. Ipak bih Vam savetovao da napravite i ultrazvucni pregled bubrega i mokracne besike i pregled interniste i/ili nefrologa,koji ce to i potvrditi.