Postovani, imam hiperparatireoidozu, tj. Hiperplayiju tri paratireoidne zl. A jednu sam pre 15g. Operisala. Posledica toga je obostrana kalkuloza bubrega. . . Danas uzimam tabl. Sansipar od 30mg. Nemam kostobolju niti kalkulozu, ali primetila sam da me bole bubrezi, cas jedan pa drugi. Danas sam uradila ultrazvuk na kome pise: , , oba bubrega ehigenijeg parenhima, slabe delineacije, istog prema pk sistemima, bez zastojnih promena. Intezitet ehoa dosta pojacan iz oba pk. Sistema. U desnom nekoliko cisti dijametra do 18mm. , , ranije sam imala jednu ili dve ciste koje nestanu. . Molim vas, prevedite mi ovaj nalaz i da li su moji bubrezi puno osteceni? Hvala!.

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovani, ukoliko postoji takva istorija bolest kakvu ste naveli-hiperparatireoidizam sa kalkulozom bubrega, i nalaz ultrazvuka bubrega kkako ste opisali-ehogeniji parenhim, slaba delineacija prema pk ssistemu, znači da postoji oštećenje bubrežnog tkiva sa slabljenjem funkkcije bubrega. Medjutim, često ultrazvuk nije dovoljan da nam ukaže na to, pa je neophodno uraditi i laboratorijjske analize, pre svega ureju i kreatinin u krvi, klirens kreatinina, koji će ukazat na to da li postoji i u kom stepenu oštećenje i slabljenje fukcija bubrega. Pozdrav