Pozdrav!
    Ja sam Mira, 26 godina. Zbog čestih upala bešike 3 puta od avgusta (eserihija coli >100. 000) u aprilu rađen us i na punu i na praznu bešiku. Sve u redu! U junu ponovo us nalaz: kan. sistem desnog bubrega lakše dilatiran. U centr. ehokompleksu nema hiperehogenih refleksa sa jasnom akustičnom senkom. Levi b. uredan. Pyelectasio renis sin micronehrolithiasis renis 1. sin. susp. Dr. je sumnjao da je krenuo kamen, pa je radio rendgen. Kamena nema! Napominjem da ja sumnjao na dilataciju zbog prepunjene bešike, ali nije radio us na praznu. Dva meseca urinokultura uredna, funkcija bubrega po krvnoj slica uredna. Šta to zapravo znači, šta raditi dalje?
    Veliko hvala unapred!

    Odgovoreno: 24. 06. 2009.
    • Poštovani,
      mislim da je neophodno napraviti intravensku piejografiju i eventualno dinamsku scintigrafiju bubrega i mokraćnih puteva pa videti detaljnije o čemu se radi. Ukoliko se infekcije i nalaz na ultrazvuku bubrega održavaju, poželjno je uraditi i mikcionu cistografiju i eventualno cistoskopiju. Ove metode su ulavnom urološke, pa je potrebno konsultovati i urologa, kao i najbližeg nefrologa. Inače, samo pijelektazija levo gr. I, sa peskom nije neki nalaz koji zabrinjava. Ukoliko se infekcije ponavaljaju takođe je neophodna i provera eventualnog partnera.