Poštovani,
    ćerka (1997 god) mi je danas donijela nalaz urina koji su radili na sistematskom pregledu (trenira odbojku) koji kaže da su poroteini +, 4-6 l, nijedan er, i dosta bakterija, rekli su joj da ponovi nalaz urina. Može li biti opasno s obzirom da su proteini + krva slika o.k.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 06. 2009.
    • Poštovani,
      u pomenutom nalazu jedino što nije (nadam se trenutno) bilo dobro je nalaz proteina i i bakterija u mokraći i nadam se bez ikakvih tegoba. Taj nalaz belančevina u mokraći je najverovatnije posledica neke infekcije, bilo koje pa i infekcije mokraćnih puteva, a nekada se moža javiti posle velikih fizičkih napora. Zato predlažem da se u narednih mesec dana radi jednom nedeljno opšte pregled mokraće, pa ako se belančevine pojavljuju, u šta iskreno neverujem da će biti, javite se nabližem nefrologu, ili obavestite mene.