Imam u desnom bubregu kamen velicine 5,5 milimetara, i pesak; a u levom samo pesak.Doktor mi kaze da imam neko suzenje kanala pri izlasku iz bubrega i da on ne moze da izadje, bori se cas krene pa se zaustavi.Interesuje me sta je najbolje da se koristi da se kamen isitni i da izadje lakse.Hvala

    Odgovoreno: 24. 03. 2007.
    • Za sada za vecinu kamena u bubregu,nažalost,ne postoji lek za "usitnjavanje".Postoji lek,Caps. Rowatinex,koje sprecavaju spajanje kristala(peska) i uvecanje kamena.Ja bih Vam preporucio ovaj lek,pošto u oba bubrega kako kažete,imate peska.Takođe je neophodna redovna ultrazvucna kontrola,na tri meseca,pa onda adekvatno reagovati(ako je potrebno). Ja se ipak iskreno nadam,da,ako ovako postupite ne bi trabalo da bude nikakvih ozbiljnijih problema.