Postovani doktore,da li je kod dijagnoze:Hydronephrosis(1.dex incip.sus.)neizbezna operacija,i da li mozete da mi objasnite proces operacije,ako jeste?Imam 27 godina,i spremam se za trudnocu.

    Odgovoreno: 24. 03. 2007.
    • Ukoliko je postavljena dijagnoza Hydronephrosis l.dex. incip. susp. operacija uopšte nije potrebna iz više razloga. Prvo,"susp." znači sumnjiva,pa je potrebno da se i dokaže. Drugo,incipijentna(početna)hidronefroza ,i ako je potvrđena dijagnoza,ne zahteva hiruršku intervenciju. ukoliko se i utvrdi hidronefroza,operacija zavisi od uzroka hidronefroze. Savet: Javite se ozbiljnom nefrologu ili urologu da to isključi što će biti vrlo verovatno,i onda možete slobodno planirati trudnoću.