Postovani, Moj prijatelj ima 34 godine i oslabljenu funkciju bubrega, nakon svih pregleda u roku od par meseci uspeo je da sve rezultate dovede u granicu normale, mislim na kreatinin I ureu koji su bili znatno poviseni, moje pitanje je da li posebnim rezimom ishrane, propisane od strane nutricioniste, a odobrenu od strane doktora moze postojeće stanje da odrzava, ili su neophodni dijaliza ili operacija u buducnosti. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Iz pisma se ne vidi koj je razlog slabljenju funkcije bubrega i koliki je stepen bio(koje su vrednosti ureje i kreatinina bile u krvi).Prema ovome sto ste naveli najverovatnije se radi o akutnom slabljenju funkcije bubrega,uzrokovano nekim (ne navodite kojim) poremecajem koji je sto lekovima sto nacinom ishrane,u potpunosti saniran. Ipak,postoji mogucnost da Vas prijatelj ima i hronicnu bubreznu slabost,pa je ona opet nekim uzrokom bila akutizovana.Zbog toga je neophodno da se javi najblizem nefrologu,koji ce to ispitati i utvrditi o cemu se radi. Ako se radi o akutnom slabljenju funkcije bubrega,koje je zavrseno normalizovanjem vrednosti ureje i kreatinina u krvi(sto je najverovatnije)nema ni govora o potrebi za dijalizom ili operacijom.