Postovani Profesore, Imam 57 godina i vec nekoliko meseci imam zdravstvenih tegoba za koje nijedan lekar nemoze da utvrdi od cega poticu. Do sada sam isla kod reumatologa, onkologa, urologa, ginekologa, ali nijedan od njih ne smatra da je problem u njegovoj oblasti. Poslednje rezultate koje sam dobila su analize krvi i mokrace koje mi je trazio reumatolog, pa bih vas zamolila da mi ih vi protumacite i kazete da li postoji sumnja da je nesto vezano za bubrezne bolesti posto ja osecam bolove u predelu bubrega i povremeno imam kocenje levih ekstremiteta. Rezultati mokrace: zamucena, zuta, kisela, relat.gustina 403(++). U sedimenti:leukociti 10-15, bakterije malo, eritrociti(bledi) nema, epitelne celije nema. Hematoloski nalaz:B-sedimentacija Erc 80. Biohemijske analize su prema svim referentnim vrednostima u granicama normale osim za AST(GTP) koja je 48. Molim vas da me posavetujete sta vise da radim. Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Iz Vaseg dopisa se ne moze jasno videti koje su Vase glavne tegobe i analize koje nisu u granicama normale.Ipak,iz onoga sto ste naveli malo je verovatno da tako "velike tegobe" i oskudan patoloski nalaz u mokraci poticu od strane bubrega i mokracnog sistema.Bol koji osecate u predelu bubrega koji ide sa kocenjem levih ekstremiteta najverovatnije ne potice od bubrega,posto kazete da je sve bilo normalno(laboratorija verovatno i ultrazvucni pregled bubrega). Ono sto se moze videti iz pisma je da Vi imate infekciju mokracnih puteva,potrebno je uraditi urinokulturu i antibiogram i prema tome uzimati lekove.Ako su tegobe idalje prisutne i brojne,videti opet sa odgovarajucim specijalistima da se primene i druge metode(komjuterizovana tomografija,scintigrafija organa,magnetna rezonanca itd).