Dobro vece! Drugarica ima 17 godina, od malena je imala problema sa  bubrezima, u vidu peska u bubregu ... Ovih dana otezano i ucestalo > mokri... Bila je kod doktora i receno joj je da ima povecan broj leukocita  u mokraci ...  Zanima me sta mi mozete reci na ovo... Zahvaljujem vam se puno!!!

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Otezano i ucestalo mokrenje,kao i povecan broj leukocita ukazuju na postojanje infekcije mokracnih puteva.Tu infekciju treba adekvatno i dovoljno dugo leciti,nakon toga povremeno se kontrolisati(laboratorija,urinokultura,ultrazvucni pregled bubrega itd).Ako se teobe vise puta ponove,treba raditi i druga ispitivanja(intravensku pijelografiju i dr).