Poštovani doktore!
    Zanima me dijagnoza na gornjem polu db uoči se hiperehogena tvorba promera 34 mm (angiomioliopom?). Zanima me šta je u pitanju i kako se leči?
    Hvala.

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Ultrazvučni nalaz koji ste opisali, pokazuje na postojanje nekog tumora, benignog češće, ili malignog, mnogo ređe i veoma je teško samo na osnovu tog nalaza reći o čemu se radi. Potrebni su i drugi podaci iz anamnerze, laboratoprijskih analiza i dr. Pa onda nešto konkretnije reći. Ako ima i tu nekih poremećaja treba uraditi ct bubrega i javiti se urologu, radi eventualnih dodatnih ispitivanja.
      Pozdrav.