Postovani doktore,imam 35 godina imajka sam dva decaka od 3 i od 1 godine.Pre druge trudnoce, tacnije pre 13 meseci ustanovljeno mi je da imam policisticne bubrege.Na desnom bubregu imam jednu od vise cisti koja je 7cm.Radim redovno biohemijse i rezultate urina .Za sada je sve dobro.S obzirom da je i mom ocu nedavno ustanovljena ista dijagnoza koji inace ima 59 godina, verovatno je nasledna. Da li i moja deca mogu da je naslede i kojom analizom to moze da se proveri.Da li mi mozete reci nesto vise ovoj mojoj bolesti i koje su posledice.Da li je neophodno voditi neku posebnu ishranu, s obzirom da mi je receno da ne pijem gazirana pica,koja nikada nisam ni pila. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 02. 2008.
    •  Tegobe koje opisujete mogu da idu sa infekcijom mokracnih puteva,koja najcesce potice upravo iz donjih partija,pa se siri navise ka bubregu. Medjutim,prema ovome sto ste Vi naveli malo je verovatno da je do toga doslo ,tim pre sto ste vec bili pod antibioticima. Da bi ste bili sigurni da nije infekcija zahvatila i gornje partije mokracnih puteva neophodno je uraditi laboratoriju,pregled mokrace i urinokulturu,kao i ultrazvucni pregled bubrega,mokracnih puteva i besike.Na osnovu tih nalaza ce Vas lekar odluciti sta dalje.