Poštovani,
    Moj otac je pre godinu dana operisao prostatu-tur prostate. Kao i pre tako i sad on ide učestalo svako 1,5h na mokrenje. Pio je rezne lekove i nije pomoglo/doktor je zatim prepisao lekove za bešiku detrusitol, sedative, tamsol. Radi je cistoskopiju. Rezultat je kako doktor kaže umanjena bešika. Ponovo je dobio tamso da koristi 2 meseca i pancef 10 dana. Uk je sterilna. Molim vas recite mi šta dalje da preduzme kako bi umanjio ovo često ustajanje za mokrenjem.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Razlog za učestalo mokrenje nakon tura prostate su u ovom slučaju ili mali kapacitet bešike, ili neka infekcija klicom, koja se običnom uk ne može otkriti, npr. Chlamiidya, ili možda nepotpuno odstranjena prostata, kao i možda hronični cistitis, koji je doveo do male bešike. Morte se redovno javljati urologu, pa ako je potrebno da se otac uputi i uneku ustanovu većeg ranga.
      Pozdrav.