Poštovani,
    Hvla za odgovor na ranije postavljeno pitanje ali imam novo jer stvarno ne znam šta ću da radim. Moja majka ima kamen u bubregu koji je krenuo i zaglavio se. Dijagnoza jecalc. Uretris l. Dex. Pyelonephritis l. Dex. Niko da je primi u bolnicu a ja ne znam šta ću sa njenih 20000 leukocita i temp. 40; prvo je primala gentamicin pošto je imala bakteriju proteus mirables a urin joj je bio pihtijast. Bili smo u urgentnom ali su samo rekli da zakažemo kod urologa, to je 28. Maj. A šta da radim dotle jer joj leukociti ponovo skaču, bili su sa ciprocinalom spali na 11000 ali danas je već imala 14000 i opet joj skače temperatura, ali nju ćemo skinuti ali šta sa leukocitima. Može li se razbijati kamen osobi koja ima anginu pektoris i 74 godine. Šta da radi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Kamen u Ureteru, koji je doveo do zastoja i teške infekcije, čak možda i urosepse, treba odmah smestiti na urološko odeljenje ili kliniku i lečiti moćnijim antibioticima, ali sve dpk se ne odstrani uzrok, tj kamen, izlečenja neće biiti, a urolozi znaju šta im je činiti, postoji način da se taj kamen ukloni.
      Pozdrav.