Poštovani,
    Željela bih da znam koji su mogući uzroci pojave pijeska u bubregu.
    Unaprijed zahvalna, Duška Udovičić.

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Brojni su uzroci pojave kamena i/ili peska u mokraćnom sastavu, ja ću nabrojati samo neke. Genetski faktori, način i vrsta ishrane, zanimanje, pol, rasa, količina unete tečnosi, sposobnost mokraćnog sastava da spreči taloženje peska, koga inače često ima u mokraćnim kanalima, zatim postojanje neke anomalije, npr. stenoze kanala i brojni drugi.
      Pozdrav.