Poštovani,
    Prije 7-8 mjeseci dobio sam probode u djelu burega i donjem djelu leđa, i utvrđeno je da imam kamen od 3 mm. U desnom bubregu. Prije 5 godina sam imao od 7mm u desnom koji sam izbacio uz jake bolove i znam kako to izgleda. Od tad do sad nisam imao problema. Ovog puta je razlika u tome što sam imao tegobe u dnu desnog djela stomaka mukli bol u desnom testisu koji se proteže s'vremena na vrijeme na preponu i desnu butinu. Koristio sam rowatineks i nutri-mag, pio maslinovo ulje, limun i med smješane zajedno, i nakon dva tri mjeseca osjetio sam poboljšanje i olakšanje kao i prestanak mučnina. Međutim i dalje osjećam tegobu u testisu i desnoj butini svremena na vrijeme. Analizirao sam događanja, i sjetio sam se da sam nedelju dana prije prvih bolova prilikom trčanja pao i poprilično se stresao ali sam nastavio sa trčanjem. Tih dana sam plivao dosta često, pio puno tečnosti usled fizičkih radova. Sve je to bilo Avgusta i Septembra 2008 god. Da li možete pretpostaviti o čemu se radi i zašto i dalje imam ove tegobe?
    Hvala!

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Morate da se javite svom lekaru koji uraditi dopunska ispitivanja i tačno vam reći o čemu se radi. Tegobe koje opisujete mogu biti vezana za postojanje i izlučivanje peska ili kamena iz mokraćnog sastava, pa je neophodna da se redovno javljate vašem ordinirijaćem lekaru i urologu, koji će odlučivati o daljoj terapiji ispitivanjima. Moguće da "sitniji pesak" krene niz urotrakt, vi dobijete te manifestacije i na tome se zavri, vi izbacite mikrolite i to je dobro pošto ne postoji mogučnost nastanka kamena u urotraktu.
      Pozdrav.