Poštovani doktore,
    Imam 30 godina i sledeće simptome: osećam napetost - žiganje s vremena na vreme oko bešike, imam osećaj kao da mi je prepuna i kad je ispraznim, nemam nikakvo peckanje pri mokrenju samo ponekad kao da me steže verovatno prostata. Bio sam kod mog lekara opšte prakse, dao mi je Ciprocinal koji sam pio 10 dana, uradio sam analize mokraće i krvi sve je u redu, i ultrazvuk naravno i tu je sve u redu. Ali ovo i dalje se javlja stezanje u donjem stomaku i ponekad kao da me steže i dole u testisima, nemam bol samo žaganje. Pa vas molim da mi odgovorite šta bi moglo da bude?
    Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Morate se zbog svojih tegoba jviti urologu, koji će možda predložiti neka dopunska ispitivanja, npr. cistoskopiju i tačno reći o čemu se radi. Nekada ove tegobe mogu biti i na " nervnoj bazi", ali da bi se to reklo, moraju se primeniti sve metode ispitivanja, uključujući i ivp, cisografiju i nakon toga se može reći o čemu se radi. Ova ispitivanja, koja ste uradili, kako ste i naveli su normalna a vi i dalje imate tegobe pa zato morate ići dalje sa spitivanjima.
      Pozdrav.