Poštovani,
    Pošto nisam dobila odgovor na svoje pitanje-pokušaću ponovo! Zanima me nešto više o ketonima u mokraći! Skoro sam radila kompletne lab. rezultate i bili su potpuno u redu, osim urina koji je sadržao ketone, oznake 1! Čula sam da se dovode u vezu sa šećerom u krvi ali i on mi je u redu! Malo sam zabrinuta, a tih dana me je boleo želudac kad sam to radila!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Pojava ketona u mokraći može imati određenog značaja samo u slučaju šećerne bolesti, ali se mogu javiti ketoni i kod gladovanja, većih napora ili riigoroznijih dijeta, tako da ukoliko nema drugih "loših" nalaza, nemate tegobe i svi drugi nalazi su dobri, nalaz ketona u mokraći ne treba da vas brine.
      Pozdrav.