Poštovani,
    Uradili smo laboratorijske pretrage. Molim Vas da mi prokomentarišete nalaz urina: relativna gustina 0.5; proteini 0.1; urobilinogen 0; eritrociti svezi retko; leukociti 6-8; epitelne ćelije retko; kristali dosta fosfata; sluz dosta; bakterije nema; interesuje me usled čega se javljaju kristali u urinu? Šta su uopšte kristali u urinu? Nalaz krvi: mokraćna kiselina 466 [135-420]; urea 7.7 [2.5-7.7]; kreatinin 123 [53-124]; od simptoma pacijent oseća samo bolove u krstima povremeno, nema pečenja pri mokrenju.
    Unapred puno hvala. Zorica

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Zbog pojave kristala u mokraći neophodno je da ponovite još koji put nalaz mokraće, a da uradite i druga ispitivanja, kao što je eho bubrega, pa de se onda nešto detaljnije kaže. Takođe treba da ponovite nalaze koji su nešto iznad normale, kao što je to Acidum Uricim, pa da se javite nefrologu, koji će predutei dalje korake.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #28109

    • dr Rakocevic 27. 06. 2009.

      Dok gospodja obavi sve kako je kolega rekao, nista ne boli da preispita koliko tecnosti i soli unosi dnevno, pa da je eventualno poveca unos tecnosti a smanji unos soli. Rezultat je u razredjivanju mokrace i boljem 'ispiranju' mokracnog sistema.