Poštovani doktore,
    Molim Vas da mi protumačite sledeći ultrazvučni nalaz: oba bubrega uredne veličine i oblika, bez zastoja. Levi udvojenog kolektornog sistema parenhimon, interpolarno. Prisutna mikrolitijaza obostrano do 2, 5mm. Mokraćna bešika lako debljih zidova, sa tečnim, lako gušćim sadržajem intraluminalno. Prostata uvećana pormer do 58x39x37mm, hipoehogena, sa sredistno dva kalcifikata. Da li treba koristiti neku terapiju?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Prema ultrazvučnom nalazu, terapija nije potrebna, ali mislim da je neophodno da se javite urologu i konsultujete oko terapije uvećane prostate, tim pre što već postoje i promene na mokraćnoj bećici. Inače udvojen kolektorni sistem ne zateva nikakvu teapiju, mikrolitijaza se leči ako postoje tegobe i ako postoje promene na bubrezima tokom dužeg praćenja.
      Pozdrav.