Poštovanom doktoru,
    Moj problem je u sledećem, majka je imala dijagnosticiran kancer grlića materice. Urađene su 23 zračne terpaije i naknadno još 4 zračnih terapija (unutrašnjih?). Nije operisana stadijum kancera je bio II b ali su doktori dali sasvim solidnu prognozu. Prošlo je već nekoliko meseci od tih terapija, ali problem je sledeći. Na ct-n i ultra zvuku pojavila se stenoza uretera prvo na desnom bubregu, a evo od pre nekoliko dana i na levom. Šta činiti!. Stadiranje po doktoru koji je radio ultra zvuk je za desni bubreg nesto između 3 i 4 a za levi 2. Da li je moguće uraditi postavljanje stenta i gde se to radi (i koja institucija, bolnica) desna noga joj je otečena (dopler krvnih sudova je pokazao da nema tromboze, zašto se sve to dešava veoma sa zabrinut. Majka ima 62 god i dijabetičar je uz sve to. Malaksala je teško se kreće, krvna slika je loša 2.9 eritrociti 80 hemogolobin, kreatin je u blagom povećanju. Molim vas pomozite mi i uputite me šta da uradim a da je za nj najbolje. Kakvo je Vaše mišljenje da li da tražim uput za bg npr za wma jer sam iz unutrašnjosti.
    Unapred zahvalan veoma zabrinuti sin.

    Odgovoreno: 17. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Neophodno je da se majka javi urologu koji će deblokirati bubreg, pre svega i odmah desni, a zalevi je neophono dalje praćenje. Deblokada se radi postavljanjem nefrostome, a ne stenta, a time će te izbeći sve dalje komplikacije, a posebno slabljenje funkcije bubrega, tj, povećanje ureje i kreatinina. Nefroostomu može postaviti svaki urolog ili neki radiolog.
      Pozdrav.