Hitno
    Svakoga jutra popijem 1l  kafe filter i idem u wc što je normarno uriniram 2 do 3 puta nakon toga. Desilo mi se da dam probe na određene lekove, probe su bile negativne, da li je to moguće.? Pretrage su vršene na lek subutex koji se daje za lečenje bolesti zavisnosti. I ako redovno uzimam terapiju ispalo je da je ne uzimam. Tražila sam analizu krvi ali lekari nisu hteli to da rade jer smatraju da je urin pouzdan test. Ja nikada nisam davala prvi jutarnji urin to bi bio oko pdne, a napomenula sam da sam praznila bešiku vise puta u toku dana.
    Pa me interesuje da li je moguće da urin bude negativan i da u njemu bude vode kao što sam dobila nalaz?
    Unapred zahvalna redovna korisnica Vaše stranice
    Skandinavija

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Pojava leka ili njegovih produkata u mokraći zavisi od doze leka, vremena kolko je prošlo od uzimanja i načina njegovog izlučivanja: preko jetre bubrega (mokraćom), preko stolice itd. Znači neophodno je da Vaš lekar Vama kaže kako se lek izlučuje i ako se izlučuje mokraćom, koliko je vremena prošlo od uzimanja leka. Inače mislim da je važno, ako leka nema u mokraći, odrediti koncentraciju i u krvi pa tek onda reći da li se lek koristi ili ne. Takođe, važno je da to bude prvi jutarnji urin.