Zanima me u kojoj meri konstantne upale bešike (na svakih mesec, dva) mogu uticati na pojavu upale bubrega i eventualna prevencija - pomoću ishrane ili neke terapije?
    Hvala

    Odgovoreno: 27. 03. 2009.
    • Česte upale bešike i uopšte donjeg dela mokraćnih puteva itekako mogu dovesti i do upale bubrega. Zbog toga je jako važno lečiti i izlečiti te infekcije. Ukoliko se ponavljaju morta se otkriti razlog za to: kamen, tumor, suženje itd. Takođe može biti uzrok i neadekvatna terpija i nedovoljno duga terapija. Zato je potrebno da se javite urologu da to ispita i otkloni te uzroke, zatim adekvatno izleči infekcju i time ćete najbolje prevenirati moguću ushodnu, ka bubregu, infekciju.