pre 7dana pisala sam o detdetu cija dijagnoza je policisticni bubrezi a  najnovii nalazi su da dete ima problem sa nadbubreznom zlezdom.Staro je  samo 50dana.ljecnici iz Skopja rekli su da detetu nema spas a dete se  bori vec 20 dana.Molim vas odgovorite mi.Puno vam hvala

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.

    • U prethodnom pitanju sam Vam odgovorio da policistična bolest bubrega u novorodjenčeta predstavlja ozbiljnu bolest,ali je pitanje da li je to tačno.Ispostavilo se da nije ,te da je u pitanju nadbubrežna žlezda.Ako su promene u njoj urodjene,teške i takve da je njena funkcija oštećena (smanjena),bez dobre funcije ove žlezde prognoza je ozbiljna.Ipak detaljnije će Vam o tome reći pedijatrijski endokrinolog.