beba je stara 50 dana.ustanovjena je dijagnoza policisticni bubrezi.zamoli  cu vas da mi odgovorite postoji li nacin da ovo dete prezivi kakve su  sanse i na cemu se mozemo nadati

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.

    • Policistična bolest bubrega u deteta od 50 dana je nasledna bolest juvenilnog oblika.Pošto je nasledna bolest teško da se može nešto učiniti,u smislu definitivnog izlečenja.Medjutim moram reći da je neophodno utvrditi navedenu dijagnozu.Zbog toga predlažem da se hitno javite pedijatrijskom nefrologu(Niš,Beograd) koji će najpre utvrditi da li se radi o toj bolesti i koji su dalji postupci prevencije i lečenja.