Mom bratu su pre 3 dana na sistematskom pregledu (za vojsku) pronađene belančevine u mokraći. Često, ali ne uvek, ima visok pritisak, 140 sa 95, ne uzima nikakve lekove, ima 26 godina i nema problema sa bubrezima u smislu bola. Danas je ponovio analize (privatno) i u mokraći nema belančevina ali ima prisustvo leukoctia 20-25, mokraća je blago mutna i ima malo bakterija. Interesuje me Vaše mišljenje, da li je ovo opasno i da li je potrebno lečenje? I još nešto, pre 2 meseca se žalio na bol u predelu donjeg stomaka koja  se pružala do testisa i tad je davao analize sa mokraćom je sve bilo u redu, ali je pronađena Clamidia a doktor mu nije dao terapiju. Koliko ja znam to je bakterija koja se sporo i dugo leči a sobzirom da on nije primao terapiju da li ona može da ostavi posledice.
    Molim Vas za mišljenje, unapred zahvalna Ana!

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • U ovom slučaju neophodno je u više navrata, možda i na različitim mestima ispitati mokraću na pojavu belančevina, ali ne samo kvalitaivno, već i kvantitaivno, koliko ima tih belančevina u 24-časovnoj mokraći, pa tek onda dalje usmeriti ispiitivanja. Ako je ta količina belačevina u mokraći mala, verovatno se radi o infekciji, koju ste opisali (Clamidia) i onda to treba lečiti.