Moja kcerka ima 12g.od trece godine ima cistitis i e.coli10\'7.dok pije antibiotike dobro je mada je na vecinu resistentna.Nema travara i nefrologa u BIH kojem je nisam vodila i nesta.Sta vi mislite da li se to moze izlijeciti travama i da li ce imati kakvih opasnih posljedica kroz zivot tipa da joj mjehur ,,otkaze,,ili nesto jos gore.Njen nefrolog kaze da nije opsno dok je u mjehuru,a ne govori nista koke su sanse da ode na bubrege.Unaprijed zahvalna zabrinute mama.

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Ukoliko se kod deteta od 12 godina javljaju česte infekcije mokraćnih puteva, neophodno je detaljnije ispitivanje mokraćnog sastava, a pre svega u smislju isključivanja postojanja neke anomalije mokraćnih puteva, pre svega vezikoureteralnog refluksa.Takve učestale infekcije jako upućuju na tako nešto idok se to ne otkrije i neotkloni infekcije će se ponavljati.Zbo napred navedenog Vam savetujem da se javite pedijstrijskon nefrologu i dečjem urologu, na Klinici, kako bi Vam detaljnije mogli reći o slčaju Vašeg deteta. Ja Vam detaljnije ne bih mogao ništa reći zato što ste u pitanju naveli mali broj podtaka posebno o do sadaučinjenim ispitivanjima