Postovani doktore,
    u 7 sam mjesecu trudnoce.Na UZ pregledu mi je dr ustanovio da imam cistu na gornjem polu lijevog bubrega dimenzija 63x59mm.Sadrzaj ciste transsonican.Mozete li mi malo blize objasniti o cemu je rijec,moze li mi to praviti problem do kraja trudnoce i kako mogu to izlijeciti?

    Odgovoreno: 28. 02. 2009.
    • Solitarne ciste na bubrezima su najčešće uzgredni nalaz i najčeešćene predstavljaju neki zdravstveni problem. Vama skooro sigurno nećepredstavljati problem daljim tokom trudnoće, niti pprilikom porodjaja, ali se 4-5 meseci nakon porodjaja javite nefrologu ili urologu, da se vidi da li se ona uvećava i da lli je potrebna neka intervencija, najčešće punkcija ciste.