Poštovani,
    Kod moga oca je ustanovljeno da su oba bubrega uvećana, oba bubrega su sa cistom 35-40mm, u predelu gornjeg pola desnog bubrega vidi se nodus oko 45mm u prečniku nejasno ovojen od tkiva bubrega, posle mokrenja ostaje svetlo braon crvenkasta fleka, bolovi i krstima i zatezanje u predelu ledja.
    Da li mi možete reći šta je potrebno uraditi i šta mislite o oboljenju?

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Promene koje ste opisali su verovatno ustanovljene posle ultrazvučnog pregleda bubrega. Ciste na bubrezima koje ste opisli ne predstavljalu najčšće posebAN PROBLEM, TO SU TKZV. SOLITARNE CISTE I NE ZAHTEVAJU POSEBNO LEČENJE, ALI IH JE POTREBNO ULTRAZVUČNO POVREMENO PRATITI. Nodus, koji ste opisali je najčešće nekifibrolipom. ali da se tačno utvrdi neophodno je uraditi IVP, scintigrafiju bubrega, kao i scener bubrega, pa nakon toga konsultovati urologa i nefrologa, koji ćesigurno reći o čemu se radi.