Imam 18 godina i pre oko godinu dana sam imala upalu bubrega.To sam izlecila i nalaz je bio cist.Medjutim,pre mesec dana sam ponovo imala probleme sa mokrenjem i imala sam povecanu kolicinu eserihije koli u mokracoj,prepisani su mi antibiotici,nalaz je bio da su zasejane bakterije ostale sterilne.Ali od prosle sedmice ponovo osecam probleme...Sta mi savetujete?

    Odgovoreno: 26. 11. 2007.
    • Iz Vašeg pisma se može zaključiti da ste imali infekciju mokraćnih puteva.Pošto se ta infekcija ponovila,potrebno je napraviti detaljnije nefrološko ispitivanje:laboratorijske analize,ultrazvučni pregled bubrega,i drugo,kako bi se našao eventualni razlog za te infekcije.Poželjna je i ginekološka konsultacija. Ukoliko se ne pronadje neki poseban razlog(kamen u mokraćnim putevima,eventualna neka anomalija i dr.)potrebno je voditi računa o načinu života ,pojačan unos tečnosti,način ishrane i redovne kontrole interniste nefrologa,bez obzira na tegobe i nalaz.U slučaju pojave tegoba odmah konsultovati specijalistu koji Vas prati,kako bi video da li ima upale(nije samo pojava E.coli upala) i kako je lečiti.