Molim Vas, možete li mi reći nešto o toku i prognozi bolesti: membranoproliferativni glomerulonefritis tip 1.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Membranoproliferativni glomerulonefritis je nažalost hronična bubrežna bolest, kao i većina primarnih glomerulonefritisa, koji nastaje kao posledica abakterijske imunološke upale bubrega.Karakteriše se umnožavanjem pojedinih ćelija, kao i zadebljanjem membrane glomerula. Karakteriše se pojavom krvi,cilindara i veće koiličine belančevina u mokraći.Terapija koja se primenjuje u lečenju daje polovične rezultate, tako da nažalost bolest napreduje. Cilj lečenja ove bolestgi odstrane nefrologa je da uspori progresiju bolesti i odloži početak pojave bubrežne slabosti.Zbog toga su neophodne redovne kontrole u visikispecijalizovanoj nefrološkoj ustanovi i odredjen hiigijeno-dijeteski režim