Gdje mogu izvrsiti hemijsku analizu kamena izvadjenog operativnim putem iz bubrega? Operacija je bila prije 2 mjeseca. Ponovo u istom bubregu imam kamen.

    Odgovoreno: 22. 12. 2008.
    • Hemijska analiza kamena u bubregu se može obaviti u nekom hemijskom institutu, na nekom od fakulteta ili u bolje opremljenoj laboratoriji(biohemijskoj). Medjutim za pojavu recidiva kamena u bubregu morate uraditi i neke druge analize: Ph mokraće, klirens Ca i fosfora, parathormon, nalaz ciistina u mokraći itd, o čemu je najboolje da se posavetujete sa Vašim nefrologom i urologom. Pozdrav.