Ne znam da li je ovo problem za vas,ali evo o cemu se radi: moj decko ima 24 godine.U stanju je da ceo dan pije mnogo tecnosti,pa da tek uvece oseti potrebu za mokrenjem.Nema nikakve teskoce pri mokrenju,sve je normalno,ali mnogo retko to radi.Mnogo tecnosti popije,mnogo vode.Da li su u pitanju bubrezi?Ipak je to mnoga tecnosti za 1 do 2 mokrenja dnevno. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 12. 11. 2007.
    • Tegobe koje ste naveli u pismu najverovatnije nisu značajan nefrološki problem.Niste naveli u pismu koliko količinski mokri(1L,2L itd)što je veoma bitno da bi se video bilans unete tečnosti i tečnosti izlučene bubregom.Razloga za ovakvo stanje može biti više: - Gubitak tečnosti drugim putevima(npr. znojenjem,kod teškog fizičkog rada - Veliki kapacitet mokraćne bešike - Slabija osetljivost mišića bešike koji je prazne i dr. U svakom slučaju,potrebno je da se javi najbližem nefrlogu i/ili urologu,kako bi se to detaljnije ispitalo.