Makroalbuminurija kada se javlja i njena povezanost sa BanceJonesovim kristalima

    Odgovoreno: 04. 10. 2007.
    •

      Bance-Jonesove belančevine se javljaju u mokraći kod maligne bolesti dela krvotvornih organa-plazmocita.Medjutim to je samo jedan od pokazatelja a neophodno je uraditi i druge u saradnji sa hematologom,kako bi potvdio bolest,koja se inače leči kod hematologa. Makroalbuminurija znači povećano izlučivanje belančevina(albumina) mokraćom,a najčešće nastaje kao posledica oboljenja glomerulusa.