Molim Vas da mi preporucite nacin za izbacivanje kamena u bubregu. Velicina kamena je 4 mm, nepoznat sastav, konstatovano ultrazvucnim pregledom.Imam 45 godina nema drugih bubreznih oboljenja. Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 04. 10. 2007.
    •

      Izbacivanje manjih kamenčića iz bubrega,kakav je i Vaš(4 mm) najčešće je spontano,bez neke posebne terapije. Medjutim jako je važno potencirati na nekoliko stvari: - prilagoditi način ishrane i povećati unos tečnosti - koristiti lekove za sprečavanje uvećanja kamenčića - redovne kontrole,pre svega ultrazvučne,kako ne bi došlo do dodatnih komplikacija i neželjenih efekata.