Moj muž je u 49 godini života na uv saznao da nema bubreg, rađen mu je i drugi, potom treći uv i nema ga.
    Da li postoji mogućnost da se on negde sakrio i šta bi po vama bilo najbolje preduzeti.
    Hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Postojo mogućnost da se ćovek rodi sa jednim bubregom i da sa njim najnormalnije živi i radi, što je izgleda i slučaj sa Vašim suprugom. Ukoliko želite da da se to tačno utvrdi potrebno je uraditi dinamsku i statičku scintigrafiju bubrega, koja će sigurno pokazati da li ga uopšte ima ili ne. Postoje i druge metode, npr intravenska pijelografija, ali ponavljam, ako nema tegobe, ako je funkcija bubrega očuna ne treba se posebno brinuti, ali su potrebne redovne nefrološke kontrole.