Poštovani,
    nedavno sam radio testiranje dinamskom Scintigrafijom i moji rezultati su: 49% i 51%.
    Interesuje me da li su ovo dobri ili loši rezultati i da li ovaj procenat označava funkcionalnost pojedinačnog bubrega ili se odnosi na celokupan učinak , npr ako je sve ok , levi radi 100% i desni 100% .
    Hvala na Vašem vremenu
    Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Scintigrafijom bubrega se može odrediti separatna funkcija svakog bubrega ponaosob, što je često veoma mažno. Potrebno je da oba bubrega podjenako i ravnomerno učestvuju u oavljanu svojih funkcija, što znači 50%:50%, što je idealno, ali i ovaj nalaz, koji ste vi kod Vas opisali je sasvim normalan.