Moj sin od 11 godina juce bio na sistematskom pregledu, nalaz urina: proteini - poz (1); glukoza-neg;bilirubin-neg

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    •

      Tesko je dati adekvatan savet i misljenje samo na osnovu jednog nalaza urina,ali mislim da se kod Vaseg sina ne radi o nekom ozbiljnijem poremećaju na nivou mokraćnog sistema,pogotovu ako dete nije imalo nikakve tegobe do sada.

      Međutim,posto se radi o detetu,neophodno je u narednih 15-20 dana napraviti opsti pregled urina jednom nedeljno,insistirati na tome da se belančevine u mokraći i količinski(kvantitativno) odrede,uraditi ostale laboratorijske analize i ultrazvučni pregled bubrega.Nakon toga se javite ponovo ili obratite pedijatrijskom  nefrologu. Inače,gore navedeni nalaz se moze javiti u okviru neke infekcije pa i infekcije mokraćnih puteva,kao i u okviru oksalurije(prisustvo peska u mokraći).