Poštovani doktore,
    Imala sam bolove u predelu desne strane trbuha, koji su se širili prema preponama.U bolnici su izvršili ehografiju i u predelu bubrega ustanovili pesak, kao i neki oblik nadbubrežne ciste. Inače, sam u četvrtom mesecu trudnoće. Bolovi su posle 2 dana hospitalizacije prestali. Dali su mi uput na tzv. pregled IRM, kako bi detaljno videli o čemu se radi.
    Veoma sam zabrinuta i zamolila bih Vas da mi date mišljenje o čemu se radi i da li se ta cista može nekako izlečiti?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Bolovi tipa renalnih kolika se mogu javiti kod trudnica, pogotovu ako postoji mikroliitijaza, ali to relativno brzo prodje i bez neke značajnije terapije.Definitivno rešeaavanje Vaših problema pa i \"neke ciste u predelu nadbubrega\" se sada ne bi trebalo posebno ni ispitivati niti lečiti, pošto ni jedna metoa ne može dati pravo stanje funkcije bubrega, koje je sada, u graviiditetu izmenjeno, shoidno promenama koje se normalno dešavaju u trudnoći. Prema tome pratite redovno pregledom urina funkciju bubrega i eventualnu pojavu belančevina u mokraći, pojavu infekcije ili povišenog krvnog ppritiska rešavajte sa Vašim ginekologom i nefrologom, a detaljnija ispitivanja bubrega oodložite za period posle porodaja bar 3meseca nakon