Sa 15 godina imala ozbiljne probleme sa bubrezima. UZ je pokazao da imam parapijelicnu cistu. Vremenom, zalecila sam se i uz godisnje kontrole- sve je bilo u najboljem redu. Sada imam 22 godine (nisam zadnjih 2-3 godine isla na kontrolu, ali porodila sam se bez ikakvih komplikacija) i interesuje me da li takva vrsta cisti nestaje ili je privremeno zamaskirana?

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Pojedinačne ciste na bubregu ne predstavljaju ozbiljan nefrološki problem, pa i ne zahtevaju neko lečenje. Poželjno je da se povremeno napravi eho bubrega, 1-2 puta godišnje da se vidi da li cista raste i da li pravi neke probleme u oticanju mokraće, pa ako i tu nema problema ne treba je dirati. Povremeno može da da i bolove u slabinskom predelu, ali funkciji bubrega ne smeta, što je pokazao i Vaš slučaj da ste imali sasvim normalnu trudnoću, bez problema sa bubrezima. Znači, takva vrsta ciste ostaje, ali ne pravi probleme.