Imam clana porodice kome je konstatovan hladni apsces. Pila je kombinaciju antituberkolotika preko 20 meseci, ali su samo klasicni antibiotici pomogli. No otok se ponovo vratio. Nalazi se u predelu ispod desnog bubrega i ilijacne kosti. Niko ne ume da utvrdi da li je od bubrega ili kosti. Bilo kako bilo dosli smo juce iz Brckog, verovatno znate za dr Filipovica (napisao knjigu o tbc). Covek kaze samo da jacate imunitet i ne zapadajte u depresiju! (fakticki kaze nema izlecenja). Zanima me neka jaca kombinacija medikamenata, gde naci, koje probati s obzirom da operacija ne dolazi u obzir (vec bila na VMA otvorili i zatvorili, kazu ne smemo da diramo uhvatilo dosta organa,kicmu..) Skracujem dosta pitanje: Sem starih lekova kojima se covek leci godinama koji ocigledno nisu unapredjivani, jer sirotinjska bolest nema profit, sta ili koji lek jos moze da se nadje i gde?(inostranstvo,gde god..) Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 09. 2008.
    • Teško je savetovati lek koji možete utimati da bi se pomenuta bolest izlečila. Vi ste već oobišli eminetne ustanove u našoj zemlji i verovatno je sve učinjeno za vašeg člana poorodice, uključujući i hiruško lečenje. Iz pisma se baš ne može zaključiti o čemu se radi, ali je verovatno proces dobro inkapsuliran, pa je težak i prodor antibiotika u nemu i zato nisu savetovali moćnije antiiibiotike, kojih inače ima, treba samo videti da li su indikovani, tj da postoje znaci teškog inflamatornog procesa.